İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SU-YAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş

“Çorum - Dövenci Alıcık ve Mecitözü Tanrıvermiş Projeleri Planlama Mühendislik Hizmetleri” işi sözleşmesi imzalandı. 13 Haziran 2017

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü - Ankara tarafından ihale edilen “Çorum - Dövenci Alıcık ve Mecitözü Tanrıvermiş Projeleri Planlama Mühendislik Hizmetleri” işinin sözleşmesi 12.06.2017 tarihinde imzalandı.

Dövenci Alıcık Projesi:  Proje kapsamında yaklaşık 7000 ha tarıma elverişli arazinin sulanması maksadıyla, depolama (baraj/gölet), regülatör, pompa istasyonu, isale hattı, sulama tesisleri ve civar yerleşimlerinin içme suyu talebi olması durumunda da, arıtma tesisleri ve içme suyu tesisleri ile ilgili çeşitli alternatiflerin teknik ve ekonomik yapılabilirliklerinin ortaya konulacağı planlama raporu hazırlanacaktır.

Mecitözü Tanrıvermiş Projesi: Proje kapsamında yaklaşık 3000 ha tarıma elverişli arazinin sulanması maksadıyla, depolama (baraj/gölet), regülatör, pompa istasyonu, isale hattı, sulama tesisleri ve civar yerleşimlerden içme suyu talebi olması durumunda da, arıtma tesisleri ve içme suyu tesisleri ile ilgili çeşitli alternatiflerin teknik ve ekonomik yapılabilirliklerinin ortaya konulacağı planlama raporu hazırlanacaktır.