İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SU-YAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş

Azerbaycan Sulama Dağıtım Sistemi ve Yönetim Geliştirme Projesi (IDSMIP) Bileşen 1: Sulama Birliklerine Teknik Yardım Projesi

Azerbaycan

İdare Azerbaycan Cumhuriyeti
Amelioration and Water Farm Open Joint Stock Co. (AWFOJSC)
İş Ortağı Arcadis Euroconsult (Hollanda)
Finansman Dünya Bankası
Hizmetlerin Süresi 2005 - Devam Ediyor
Projenin Kısa Açıklaması :

Azerbaycan Sulama Dağıtım Sistemi ve Yönetim Geliştirme Projesi (IDSMIP)’in 1. Bileşeni olan projenin amacı, 56.000 ha alanı ve yaklaşık 45 adet Su Kullanıcı Birliği’ni kapsayan, 11 bölgede sulama suyu dağıtımı ve yönetiminin etkinliğini artırmak ve mali bakımdan uygulanabilirliğini geliştirmektir.

Proje kapsamında, Su Kullanıcı Birliklerine (SKB) ve Amelioration and Water Farm Open Joint Stock Company (AWFOJSC)’e teknik destek sağlanması hizmetleri verilmektedir. Teknik Yardım ekibi, SKB geliştirme, SKB tanıtım ve eğitim, maliye, hukuk, izleme ve değerlendirme, Tarla-içi işletme ve bakım, inşaat kontrolluğu uzmanlarından oluşmaktadır.

Bu uzmanlar, SKB destek programının, tanıtımı, eğitim malzemelerinin hazırlanması ve genelde rayon destek birimlerinin personelinden oluşan eğitmenlerin eğitimi konularında Merkezi Destek Birimlerine yardım etmektedir. Ekip, aynı zamanda, kurulma ve yeniden kayıt sürecinde ve SKB’lere destek sürecinin ilk aşamalarında SKB destek birim personelini yönlendirmektedir.

Hizmetlerin Kapsamı :
  • Teknik yardım,
  • İnşaat kontrollüğü.