İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SU-YAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş
RSS

Haberler

"Doğu Akdeniz Havzası Taşkın Yönetim Planının Hazırlanması Projesi" sözleşmesi imzalandı. 01 Kasım 2017
foto
Su Yönetimi Genel Müdürü Sayın Dr. Bülent SELEK’in teşrifleri ile 31.10.2017 tarihinde gerçekleştirilen imza töreninde “Doğu Akdeniz Havzası Taşkın Yönetim Planının Hazırlanması Projesi”ne ait Sözleşme firmamızca imzalanmıştır.
[Devamı]
FIDIC 2017 - Jakarta 13 Ekim 2017
foto
Bu yıl Endonezya'nın Jakarta kentinde 1-3 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Altyapı Konferansı'na firmamızı temsilen Sayın Sedef Erdoğan ve Sayın İsmail Fidan katılmışlardır. Ayrıca firmamızın kurucu üyesi olduğu DEİK Ululararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi, konferans alanında açtığı stand ile iş konseyimizi temsil etmiştir.
[Devamı]
Nehir Havza Yönetim Planlarının Hazırlanması Projesinin Yönlendirme Kurulu 10. Toplantısı Gerçekleştirildi. 19 Eylül 2017
foto
Avrupa Birliği malî desteği ile yürütülen "Havza Koruma Eylem Planlarının Nehir Havza Yönetim Planlarına Dönüştürülmesi Projesi" 29 Aralık 2014 tarihinde başlamıştır. 3 yıl sürecek olan bahse konu projenin maksadı, Havza Koruma Eylem Planlarının 2000/60/AT sayılı Avrupa Birliği Su Çerçeve Direktifi ve diğer kardeş direktiflerle uyumlu şekilde Nehir Havza Yönetim Planlarına dönüştürülmesi çalışmasını gerçekleştirmek ve bu süreçte millî kapasiteyi artırmaktır.
[Devamı]
Van Gölü Havzası Kuraklık Yönetim Planı Hazırlanması Projesi 07 Ağustos 2017
foto
“Van Gölü Havzası Kuraklık Yönetim Planı Hazırlanması Projesi” 3. İş İlerleme Toplantısı 01.08.2017 tarihinde Van’da gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Sn. Prof.Dr. Cumali KINACI, Taşkın ve Kuraklık Yönetimi Daire Başkanı Sn. Maruf ARAS, Van Vali Yardımcısı Sn. Mehmet PARLAK ve kamu kurumlarının temsilcileri katılmışlardır.
[Devamı]
ENR Dergisi 2017 Yılının En Büyük 225 Uluslararası Tasarım Şirketini açıkladı 20 Temmuz 2017
foto
Su-Yapı, devam eden başarılarının bir göstergesi olarak, Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri sektörünün önemli yayınları arasında yer alan ENR (Engineering News Record) Dergisi’nin hazırladığı, uluslararası alanda faaliyet gösteren en büyük teknik müşavirlik ve mimarlık firmalarının yer aldığı "ENR 2017 En Büyük 225 Uluslararası Tasarım Şirketi" (ENR 2017 Top 225 International Design Firms) listesinde bu yıl 156. sırada yer almıştır.
[Devamı]
“Çorum - Dövenci Alıcık ve Mecitözü Tanrıvermiş Projeleri Planlama Mühendislik Hizmetleri” işi sözleşmesi imzalandı. 13 Haziran 2017
foto
DSİ 5. Bölge Müdürlüğü - Ankara tarafından ihale edilen “Çorum - Dövenci Alıcık ve Mecitözü Tanrıvermiş Projeleri Planlama Mühendislik Hizmetleri” işinin sözleşmesi 12.06.2017 tarihinde imzalandı. Dövenci Alıcık Projesi: Proje kapsamında yaklaşık 7000 ha tarıma elverişli arazinin sulanması maksadıyla, depolama (baraj/gölet), regülatör, pompa istasyonu, isale hattı, sulama tesisleri ve civar yerleşimlerinin içme suyu talebi olması durumunda da, arıtma tesisleri ve içme suyu tesisleri ile ilgili çeşitli alternatiflerin teknik ve ekonomik yapılabilirliklerinin ortaya konulacağı planlama raporu hazırlanacaktır.
[Devamı]
Gürcistan Teknik Müşavirlik Heyeti - Tiflis 08 Haziran 2017
foto
04 - 07 Haziran 2017 tarihlerinde T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen “Gürcistan Teknik Müşavirlik Heyeti” seyahatinde, T.C. Tiflis Büyükelçisi Sayın Levent GÜMRÜKÇÜ, Gürcistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanı Sayın Zurab ALAVIDZE, Tarım Bakanı 1. Yardımcısı Sayın Nodar KERESELIDZE, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Nino JAVAKHADZE ve yatırımcı kuruluşların yetkilileri ile görüşülmüştür.
[Devamı]
Kırgızistan Küçük Ölçekli HES Potansiyeli Yatırım Semineri 11 Mayıs 2017
foto
DEİK Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi ve Enerji İş Konseyi işbirliğinde ve Başkanlığını Sn. Elvira Borombaeva’nın yaptığı Kırgızistan Küçük Hidroelektrik Santraller Birliğinin öncülüğünde “Kırgızistan Küçük Ölçekli HES Potansiyeli Yatırım Semineri” 09.05.2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Kırgızistan'ın Ekonomi Bakan Yardımcısı Sn. Almaz Sazbakov'un katılımları ile gerçekleşen seminere, firmamızı temsilen Sn. Sedef Erdoğan ve Sn. Korhan İlter katılmışlar ve konu ile ilgili sunum gerçekleştirmişlerdir.
[Devamı]
Karayolları Genel Müdürlüğü "İdare Müteahhit İlişkileri" Konulu Toplantısı 29 Nisan 2017
foto
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedef Erdoğan, 29 Nisan 2017 günü Karayolları Genel Müdürlüğü’nün, 2017 Yılı, 67. Bölge Müdürleri Toplantısının son gününde gerçekleştirilen “İdare Müteahhit İlişkileri” konulu toplantısında Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TMMMB) adına Başkan Yardımcısı olarak sektörümüzün sorunlarını ve KGM ile olan çalışmalarımızda ve hizmetlerimizde iyileştirme önerilerini ele aldığı bir konuşma yapmıştır. Bu doğrultuda TMMMB ve KGM ortak çalışma grupları kurarak bu konuları ele almak üzere girişimler başlatılmıştır.
[Devamı]
Türk Dili Konuşan Ülkeler Teknik Müşavirlik Firmaları İşbirliği Konferansı 27 Nisan 2017
foto
Firmamız, Türk Müşavir Mühendis ve Mimarlar Birliğinin 27.04.2017 tarihinde düzenlediği “Türk Dili Konuşan Ülkeler Teknik Müşavirlik Firmaları İşbirliği Konferansı”na destekçi kuruluş statüsünde katılmıştır. Bu konferansta Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan’dan ve Kazakistan’dan aralarında Azerbaycan Demiryolları İdaresi Müdürü ve Azerbaycan Fevkalade Haller Bakanlığı Müdürü, Kırgızistan Yollar İdaresi Genel Müdürü ve Kazakistan Yollar Komitesi Başkan Yardımcısı’nın da bulunduğu 18 yetkili ve bu ülkelerin özel sektör temsilcileri Ankara ve İstanbul’da ağırlanmıştır. Kendilerine TMMMB üye firmalarının çok başarılı çalışmaları ve ülkemizde vücuda gelen mega projeleri tanıtma imkanı olmuş, ayrıca karşılıklı ilişki geliştirme konusunda önemli adımlar atılmıştır....
[Devamı]
Sayfalar: 1234