İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SU-YAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş

Küçük Menderes Projesi Uladı Barajı Sulaması Planlama Mühendislik Hizmetleri

İzmir

İdare DSİ 2. Bölge Müdürlüğü - İzmir
İş Ortağı -
Finansman Yerel Kaynak
Hizmetlerin Süresi 2006 – 2007
Projenin Kısa Açıklaması :

Küçükmenderes Ovası’nın İzmir ili, Bayındır İlçesi sınırları içinde kalan tarım arazilerinin sulama suyu ihtiyacını karşılamak üzere aşağıda yazılı tesislere ait planlama çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

 • Uladı Çayı üzerinde, temelden yüksekliği 86.50 m, Merkezi Kil Çekirdekli Kum Çakıl Dolgu tipinde Uladı Barajı ve tamamlayıcı tesisleri,
 • Bayındır Ovası sulaması (Brüt 2,680 ha barajdan, brüt 1,981 ha yeraltısuyundan)
   
  Planlama çalışmaları iki aşamada gerçekleştirilmiştir.

  1. Ara Rapor

  Sözleşme kapsamındaki tesislerin tip ve kapasitelerinin belirlenmesi ve proje formülasyonunun tespit edilmesi çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Bu aşamada “Mühendislik Hidrolojisi Raporu”, “Tarımsal Ekonomi Planlama Raporu” ve “Mühendislik Jeolojisi ve Doğal Yapı Gereçleri Planlama Raporu” hazırlanmıştır.

2. Planlama Raporu

Kesin formülasyona uygun olarak optimizasyon çalışmaları sonucu tesislerin boyutlandırılması, metraj ve keşiflerin hazırlanması, ekonomik analizlerin yapılarak proje rantabilitesinin bulunması çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Bu aşamada “Kamulaştırma Planlama Raporu” ve “ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) Raporu” hazırlanmış ve “ÇED Olumlu” belgesi alınmıştır. 

Hizmetlerin Kapsamı :
 • Planlama çalışmaları