İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SU-YAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş

Uşak İli Eşme İlçesi Göletleri Planlama Mühendislik Hizmetleri

Uşak

İdare DSİ 2. Bölge Müdürlüğü - İzmir
İş Ortağı -
Finansman Yerel Kaynak
Hizmetlerin Süresi 2010 - 2011
Projenin Kısa Açıklaması :

Proje sahaları; ülkemizin Ege Bölgesinde yer alan Uşak İli, Eşme İlçesinin bir kısım tarım arazilerini kapsamaktadır.

Proje kapsamındaki tesisler şunlardır;

Uşak Eşme Karacaömerli Göleti ve Sulaması: Zonlu Toprak Dolgu tipinde, temelden yüksekliği 24.00 m olan gölet ile net 86.14 ha tarım arazisi sulanabilecektir.

Uşak Eşme Karabacaklı Göleti ve Sulaması: Zonlu Toprak Dolgu tipinde, temelden yüksekliği 24.00 m olan gölet ile net 207 ha tarım arazisi sulanabilecektir.

Uşak Eşme Dervişli Göleti ve Sulaması: Zonlu Toprak Dolgu tipinde, temelden yüksekliği 32.50 m olan gölet ile net 90 ha tarım arazisi sulanabilecektir.

Uşak Eşme Kocabey Barajı ve Sulaması: Ön Yüzü Beton Kaplı Kaya Dolgu tipinde, temelden yüksekliği 57.50 m olan baraj ile net 1100 ha tarım arazisi sulanabilecektir.

Uşak Eşme Konak Barajı ve Sulaması: Merkezi Kil Çekirdekli Kaya Dolgu tipinde, temelden yüksekliği 47.50 m olan baraj ile net 800 ha tarım arazisi sulanabilecektir.

Gölet Projeleri için ayrı ayrı planlama raporu, baraj projeleri için de ön inceleme raporu hazırlanmıştır. Planlama çalışmaları iki safhada yürütülmüştür. 

1. Ara Rapor / Ön İnceleme Raporu

Sözleşme kapsamındaki tesislerin tip ve kapasitelerinin belirlenmesi, teknik ve ekonomik olarak en uygun proje formülasyonunun tespit edilmesi çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Bu aşamada “Mühendislik Hidrolojisi Raporu”, “Tarımsal Ekonomi ve Kamulaştırma Raporu”, “Mühendislik Jeolojisi ve Doğal Yapı Gereçleri Raporu”  ile planlama seviyesinde “Arazi Tasnif ve Drenaj Raporu” hazırlanmış, Göletlere ait aks yeri ve göl alanı harita alımı hizmetleri verilmiştir.

2. Planlama Raporu

Göletlere ait ara raporun incelenmesi sonucunda, DSİ'nin uygun gördüğü formülasyon esas alınıp, ÇED etütleri de gerçekleştirilerek " Büyükmenderes Havzası Uşak İli Eşme İlçesi Gölet ve Sulamaları Planlama Raporu” ve ekleri hazırlanmıştır. Göletlere ait "ÇED Gerekli Değildir" belgeleri alınmıştır.

Hizmetlerin Kapsamı :
  • Planlama çalışmaları